Ozana cauta prima victorie contra „padurarilor”

Astazi, cu incepere de la ora 18:00, echipa targ-nemteana se deplaseaza la Borca, pentru a infrunta in runda inaugurala a play-off-ului Ligii a 4-a, echipa locala Bradul. Ozana cauta prima victorie din acest sezon contra Bradului, care are un bilant excelent pana acum in meciurile directe, in cele 6 partide care au avut loc intre cele doua combatante (doua in Cupa Romaniei), 4 s-au terminat cu victoria „padurarilor”, iar alte doua incheindu-se la egalitate. Citește mai departe „Ozana cauta prima victorie contra „padurarilor””

Liga 4 Neamt – Program Play-off

Play-off-ul care va decide campioana judetului Neamt nu se lasa prea mult asteptat, miercuri 22 mai fiind programata prima etapa. In aceasta prima runda, trupa antrenata de Florin Dascalescu si Daniel Zavate se va deplasa la Borca pentru a intalni echipa locala Bradul. In cea de-a doua etapa, Ozana evolueaza tot in deplasare, la Victoria Horia, pe data de 26 mai. Va prezentam mai jos intregul program al play-off-ului: Citește mai departe „Liga 4 Neamt – Program Play-off”

Egal alb in ultimul meci din sezonul regulat

Ozana Targu Neamt porneste in play-off de pe pozitia a treia in clasament, dupa ce a remizat fara goluri, scor 0-0 in ultima etapa a campionatului regulat contra celor de la Speranta Raucesti. Partida de pe stadionul „Cetatea” a fost una in mare parte dominata de echipa noatra, oaspetii de la Raucesti reusind insa sa se apere foarte bine, blocand cu succes actiunile de atac initiate de fotbalistii targ-nemteni. Citește mai departe „Egal alb in ultimul meci din sezonul regulat”

Bine ai venit, Aristide Tahadebauhy!

Clubul Ozana Targu Neamt anunta aducerea lui Aristide Tahadebauhy, unul dintre cei patru jucatori africani care s-au antrenat cu echipa noastra in ultima perioada. Aristide este un jucator nascut la data de 2 iunie 1997, original din Coasta de Fildes care a mai facut parte in trecut din lotul celor de la Astra Ploiesti. Acesta evolueaza pe pozitia de mijlocas central. Citește mai departe „Bine ai venit, Aristide Tahadebauhy!”

Victorie meritata pe un teren dificil

Ozana Targu Neamt s-a deplasat duminica (n.r. 12 mai) la Horia pentru a infrunta echipa locala Victoria, ocupanta locului al patrulea in clasament inaintea acestui joc. Meciul cu echipa de la marginea Romanului a fost unul dificil, calitatea jocului echipei antrenate de catre Florin Dascalescu fiind vizibil ingreunata si de starea precara a terenului.

Prima repriza a fost una in mare parte echilibrata, Ozana avand insa ocaziile mai importante Citește mai departe „Victorie meritata pe un teren dificil”

L4 / Etapa 19: Deplasare dificila la Horia

Ozana Targu Neamt va juca in penultima etapa a campionatului judetean de fotbal Neamt pe terenul echipei Victoria Horia, ocupanta locului patru in clasament, insa la distanta mare de primele trei pozitii (13 puncte de locul trei). Partida de la Horia se anunta una dificila avand in vedere ca echipa romascana practica un joc foarte bun pe teren propriu, una dintre cele mai recente „victime” fiind Bradul Borca, echipa care si-a pierdut fotoliul de lider dupa ce a pierdut scor 3-0 la „masa verde” (0-0)  in urma cu doua etape. Citește mai departe „L4 / Etapa 19: Deplasare dificila la Horia”

Joc incheiat dupa doar 15 minute contra Energiei Pingarati

Ozana 4-0 Energia Pingarati, jocul din etapa cu numarul 12 s-a incheitat dupa doar 15 minute, arbitrul fluierand finalul meciului mult mai devreme, dupa ce echipa oaspete a ramas in doar 6 jucatori de camp, de precizat fiind faptul ca acestia au inceput intr-o formula alcatuita din doar 8 jucatori.

Au marcat: Ignea (2), Vavrita (2). Citește mai departe „Joc incheiat dupa doar 15 minute contra Energiei Pingarati”

Restanta cu Pangarati, azi de la ora 18:00

Astazi, cu incepere de la ora 18:00 (17:00 fusese ora stabilita initial), echipa de la poalele Cetatii Neamtului are ocazia sa se apropie la doar doua puncte de locul 3 ocupat in acest moment de Bradul Borca (39p) si la 5 de liderul Speranta Raucesti (41p). In cazul unei victorii contra celor de la Energia Pingarati, intr-o partida ce conteaza pentru etapa cu numarul 12, Ozana Targu Neamt ar acumula un total de 37 de puncte, cu doar doua etape ramase din sezonul regulat si ar pastra sanse pentru promovare, tinand cont ca etapa viitoare ocupantele primelor doua locuri se vor intalni in meci direct. Citește mai departe „Restanta cu Pangarati, azi de la ora 18:00”

Capat de drum in Cupa Romaniei

Ozana Targu Neamt paraseste Cupa Romaniei dupa ce a cedat in mansa retur a semifinalei  pe terenul celor de la Bradul Borca cu scorul de 3-1, singurul gol al targ-nemtenilor fiind marcat de Dragos Patrichi in minutul 12. Echipa gazda a evoluat in inferioritate numerica aproape o repriza insa targ-nemtenii nu au reusit sa fructifice ocaziile avute, pierzand sansa de a juca finala competitiei, acolo unde s-a calificat si Victoria Horia, dupa o victorie categorica, scor 3-0 contra celor de la Bravo Bodesti. Citește mai departe „Capat de drum in Cupa Romaniei”